Oddajemy Państwu do rąk pełną talię Wielkich i Małych Wtajemniczeń Tarota, które ze względu na bardzo bogatą symbolikę kolorów i kształtów, osobliwie Małych Arkanów, przedstawionych obrazkowo, są przystosowane do szybkiego kojarzenia i zapamiętywania symboliki.  Tym samym będą wielką pomocą w zauważaniu i analizowaniu „cieni” w psychice człowieka i powstałych przez to problemów . Symbolika zawarta na tych kartach „przemówi” i będzie kluczem do zrozumienia wielu spraw ukrytych głęboko w podświadomości, a przez to tajemnych. 

UWAGA !
Talia kart autorstwa artysty plastyka Jadwigi Kalmus, z moja konsultacja (Duże i Małe Arkana), która jest dołączona do książki „Tarot terapia słowem” jest wyposażona w dodatkowe ilustracje: Kapłana i Demona.
Podstawowe wyobrażenia tych wizerunków oznaczone liczbami 5 i 15 są przedstawione w pełnym wymiarze symboli i służą do nauki, aby lepiej zrozumieć symbolikę, nauczyć się jej i nie „wkuwać” znaczeń kart na pamięć. Pozostałe wizerunki oznaczone 5 A i 15 A, mogą służyć do medytacji, do lepszej inwigilacji i badania struktury osobowości lub będą lepiej służyły niektórym tarocistom. Można dokonać wyboru, które wizerunki Kapłana i  Demona, bardziej nam pasują i korzystając z wybranych -  układać Tarota. Każdy człowiek jest inny i ma niepowtarzalną osobowość, wybór wiec pozostawiam jemu. Każdy lepiej się czuje  z tymi wizerunkami, które bardziej oddają jego strukturę psychofizyczna. Tarocista, dokonując wlaściwego wyboru, staje się bardziej wiarygodny, a co za tym idzie - skuteczniejszy.
W rozdziale „Droga” opisuję wszystkie  warianty szczegółowo. Pełna talia Tarota, którą oddajemy Państwu do rąk, ma służyć również do nauki , podobnie jak i książka, która jest napisana w formie podręcznika. Talia zawiera wiec bardzo dużo symboli. Jest  wręcz przeładowana symboliką, prawie ze wszystkich kultur. Symbole te, łącza się i powtarzają, aby łatwiej można je było sobie przyswoić i zapamiętać.
 

Manuela Klara Olszewska i Jadwiga Kalmus
Wielkie arkana
Małe arkana