Biografia Manueli Klary Olszewskiej

   Czasem porywcza jak wiosenna burza ze wszystkimi jej atrybutami: zalewa potokiem słów, grzmi, gdy podane informacje nie docierają do świadomości rozmówcy, przewiewa na wskroś = przewietrza umysł.

Czasem, łagodna jak Pani Jesień, koi, mówi o konieczności odpoczynku, o czasie niezbędnym do zebrania sił.

Bywa, że mrozi spojrzeniem, gdy słyszy nie przemyślane teksty.

Jednak najczęściej przypomina lato, jego energię, słońce, aktywna aż do bólu w walce o wyprostowanie ludzkich ścieżek. Przecież nosi imię Manuela ( po hebrajsku: Immanuel – Bóg z nami czyli symboliczne imię Mesjasza.), nadawane najchętniej na południu Europy czyli w krajach w których rządzi Słońce. Spełnia wiec swoją misję z wielkim oddaniem na różnych płaszczyznach.

Jest osobą wykształconą: psychologia, antropologia, plastyka, nauki społeczne, o otwartym sercu (postawa epikurejska, zainteresowania CZŁOWIEK i jego zmienność na przestrzeni wieków). Główne hasła życiowe to WOLNOŚĆ i TOLERANCJA. Tak. Wolność ponad wszystko, cudzej trąby słuchać nie chce, nie narzuca też swojej woli innym. Tolerancja? Pełna. Tolerancja wyznań, tolerancja rasowa, religijna, ludzkich preferencji seksualnych i zachowań.

Uważa, że każdy żyje na swój rachunek i jeżeli oczekuje pomocy to będzie jej szukał. Wtedy można przedstawić mu inny punkt widzenia. Ostateczny wybór drogi trzeba zostawić człowiekowi.

Mieszka z Matką i psem, czyli swój potencjał opiekuńczy realizuje na co dzień w 100%.

Zainteresowanie ezoteryką pojawiło się w jej życiu jako naturalny efekt zgłębiania tajników ludzkiej psychiki. Skoro ciało, umysł to przecież i duch. Pokochała Tarota. Chcąc podzielić się nabytą wiedzą napisała następujące książki:

- „Tarot lekarz duszy” + karty wg inspiracji Manueli malowane przez art.plastyka

- „Tarot terapia słowem” + karty wg inspiracji Manueli malowane przez art.plastyka

- „Tarot archetypowy” + karty własnego autorstwa

- „Czego nie powie psycholog…problemy dnia codziennego z punktu widzenia psychologii alternatywnej”,

- „Twój wygląd odbiciem Twojego wnętrza”

wydane przez Studio Astropsychologii Białystok.

Książki mądre i arcy-ciekawe. Napisane ze znawstwem i swadą. Nie dość, że są doskonałą lekturą, to treść w nich zawarta rozszerzyła horyzonty, wzbudziła zainteresowania i przyczyniła się do pozytywnych zmian w życiu niejednego człowieka.

Karty dołączone do książek poświęconych Tarotowi są inspirowane bądź wykonane przez autorkę książek. Pobudzają wyobraźnię i pozwalają w pełni wykorzystać pokłady własnej intuicji.

Ukazało się również wiele publikacji prasowych autorstwa Manueli. Poza pojedyńczymi artykułami na dany temat, prowadziła, przez dwa lata, w „IV Wymiarze” rubryki :

- „w odpowiedzi na listy”

- „horoskopy ascendentowe”.

Jako artysta plastyk „popełniła” miedzy innymi:

- „Święto trąbek”, wg. Gierymskiego - w gobelinie dla Fundacji Nissembauma

- „Jerozolima przed zburzeniem” - w gobelinie dla Fundacji Nissembauma

- „Portret rodziny Nissembaumów” - w gobelinie dla Fundacji Nissembauma

- Kilka talii kart Tarota

- Karty Cygańskie

- Karty runiczne (wkrótce wydanie)

Ponadto: ilustracje do książeczek dla dzieci, obrazy – pejzaże, portrety na zamówienie, ezoteryczne i do feng shui.

Potrafi perfekcyjnie wykorzystać różne materiały ( np. włóczkę), zaprojektować i uszyć bardzo atrakcyjną kreację itp.

Jak widać, Manuela Klara jak przystało na numerologiczną 8 ( ur. 07.10.1953) jest osobą nadzwyczaj pracowitą i wszechstronną. Śmiało można powiedzieć, że nic co ludzkie nie jest jej obce. Zresztą układ planet w jej horoskopie mówi sam za siebie: Słońce w Wadze, Merkury w Skorpionie, ascendent we Lwie, Pluton w I -szym Domu, a Saturn w IV, oraz wszystkie planety w pierwszej ćwiartce.

A ponadto?

Po prostu bardzo ją lubię  :)Pa Dhi

Warszawa, 2007.08.10